
Senumlevn
7 год назад
Помогите через час надо здать

ОТВЕТЫ

Титович
Aug 15, 2019
№12) -Codrule. de ce plingi
-Pling. caci e frig si bate vintul.
-Dar unde sint pasarile
-Au plecat si ei in tarile calde,
-Da tie este frig
-Da. mi-i frig, caci sint fara frunze. Si noaptea e lunga si rece.
-Dar zuia De fapt, ziua inca e cald.
-Da piciule. Ziua e cald inca. Dar e scurta.
-Si tu esti singur Vremea e trista.
-Da, e foate trist...
№14) Codrule, codrutule,
Ce mai faci, dragutule,
Ca de când nu ne-am vazut
Multa vreme a trecut
Si de când m-am departat,
Multa lume am îmblat.
-Pling. caci e frig si bate vintul.
-Dar unde sint pasarile
-Au plecat si ei in tarile calde,
-Da tie este frig
-Da. mi-i frig, caci sint fara frunze. Si noaptea e lunga si rece.
-Dar zuia De fapt, ziua inca e cald.
-Da piciule. Ziua e cald inca. Dar e scurta.
-Si tu esti singur Vremea e trista.
-Da, e foate trist...
№14) Codrule, codrutule,
Ce mai faci, dragutule,
Ca de când nu ne-am vazut
Multa vreme a trecut
Si de când m-am departat,
Multa lume am îmblat.
35